KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12178510

nr 1217 8510

Edith Fischerström

(1881-1967), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1924, Porträtt. Olja på duk, 60x47

Edith Fischerström, svensk målare född Olsson 1881, död 1967.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

600 kr

måndag 19 november 2018
kl 18:24:33

17/11 08:51:49 1      500 kr
19/11 13:49:18 2      Vinnande bud

Edith Fischerström

Läs mer om Edith Fischerström