KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12178510
*
nr 1217 8510
Edith Fischerström
(1881-1967), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1924, Porträtt. Olja på duk, 60x47
Edith Fischerström, svensk målare född Olsson 1881, död 1967.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 november 2018
kl 18:24:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/11 08:51:49
1
500 kr
19/11 13:49:18
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Edith Fischerström
Edith Fischerström, svensk målare född Olsson 1881, död 1967.
Läs mer om Edith Fischerström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: edith fischerström olja olja på duk oljemålning oljemålningar porträtt porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Edith Fischerström
Edith Fischerström, svensk målare född Olsson 1881, död 1967.
Läs mer om Edith Fischerström
nr 1217 8510
Edith Fischerström
(1881-1967), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1924, Porträtt. Olja på duk, 60x47
Edith Fischerström, svensk målare född Olsson 1881, död 1967.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 november 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/11 08:51:49 | 1 | 500 kr |
| 19/11 13:49:18 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Edith Fischerström
Edith Fischerström, svensk mÃ¥lare född Olsson 1881, död 1967.Läs mer om Edith Fischerström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: edith fischerström olja olja på duk oljemålning oljemålningar porträtt porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



